Перший виставковий комплекс з образотворчого мистецтва у Дружківці

«Дружківська Третьяковка» — так міські художники назвали імпровізований музей та свою виставку в холі палацу культури. То був 1959 рік. На той час мистецькі твори викликали інтерес у городян. Завзятими пропагандистами  мистецтва були Віктор Сахненко (художник) та Олексій Бондарев (керівник студії).  

Алексей Бондарь - художник - Дружковка
Читать далее

До Дня Державного Прапору та Незалежності України. Українські мотиви в побуті та костюми мешканців Дружківки. ХХ століття.

Представлені старовинні світлини з фондів Дружківського історико-художнього музею, на яких мешканці нашого міста та околиць зображені в національному вбранні.

В.Х.Бондаренко. 1947 рік
Читать далее

Коллекция этикеток конфет разных лет в Дружковском музее

В Дружковском историко-художественном музее имеется больше количество этикеток конфет разных лет, данное направление коллекционирование называется — ксерофилия. Коллекция пополнилась благодаря Мамонтову Виктору Борисовичу, он подарил музею семейную коллекцию фантиков, этикеток, которую собирали на протяжении 40 лет. Виктор Борисович с 1956 года живет в Дружковке, работал на Дружковском машиностроительном заводе, в отделе подземного транспорта специального конструкторского бюро.

Этикетки конфет СССР

Читать далее

Постаті Лауреатів Державної премії УРСР ім. Т.Г.Шевченка у екслібрисах художника Б.Романова

молодший науковий співробітник музею Гришуніна Т.Б. 

КАТАЛОГ

«Колекція музею: Постаті Лауреатів Державної  премії  УРСР  ім. Т.Г.Шевченка у екслібрисах художника Б.Романова — нашого земляка» (укр.)

          За видатні заслуги в культурі та мистецтві присуджується з 2000 року Національна премія України ім. Тараса Шевченко. До цього з 1962 по 1969 присуджувалася Республіканська премія ім. Т.Г.Шевченко. З 1970 по 1991 — Державна премія УРСР ім. Т.Г.Шевченко. У 1992 році   вона була Державною премією України ім. Т.Г.Шевченко. У 1993-1999 роках   —  Державна премія України ім. Тараса Шевченко.

       Наш земляк, художник Романов Борис Миколайович  своєю творчістю спонукає ближче познайомитися с творами вітчизняних поетів та письменників, лауреатів Шевченківської премії.Дружковка, Дружковские художники

Драч Іван Федорович — лауреат Державної премії УРСР ім. Т.Г.Шевченка за поетичну збірку «Корні та крона»  (1976).

Читать далее

Этнографическая коллекция музея (часть 2)

Смотрите первую часть этнографической коллекции музея.

Рушники

Дружковка, город Дружковка, Дружковский музей, История ДружковкиДружковка, город Дружковка, Дружковский музей, История Дружковки

Читать далее

Этнографическая коллекция музея

Ко Дню Независимости Украины — 24 августа

Этнографическая коллекция

Дружковского историко-художественного музея

РушникиДружковка, ЭтнографияДружковка, Этнография

Рушник. 1920-е годы. Лен. Сумская обл. Дар Белаш Г.Н. которая живет в Дружковке с середины 70-х годов 

Читать далее